AKTUÁLNÍ INFORMACE

 

MUDr. Vladislava Machová dne 24.6.2022 neordinuje.

Zástup provádí MUDr. Zdislava Macháčová v době od 8,00 do 10,30hod. – jen akutní stavy!

-------------------------------------------------------------

Zároveň bych Vás chtěla s předstihem informovat ohledně plánované dovolené v naší ordinaci během prázdnin :
 
Dovolenou letos plánujeme ve dnech  18.7. - 29.7.2022 a 15.8. - 26.8.2022.
Zástup bude provádět a akutní případy ošetří MUDr. Zdislava Macháčová v sousední ordinaci ve svých ordinačních hodinách.
 
Případná plánovaná vyšetření (kontrolní krevní odběry), dlouhodobé potíže či administrativní záležitosti (posudky o zdravotní způsobilosti do MŠ, na školu v přírodě, letní tábor, k řízení motor. vozidla či jiné) je nutno řešit s registrujícím PLDD. Jejich vyřízení prosím směřujte na dobu před či po naší dovolené. Zastupující lékař řeší pouze akutní stavy a onemocnění
Děkuji za pochopení.

-------------------------------------------------------------

Vážení rodiče,
vzhledem k epidemiologicky nepříznivé situaci ohledně koronavirové infekce Covid 19 Vás opět prosíme, abyste nás před návštěvou ordinace napřed telefonicky kontaktovali a objednali se k vyšetření na konkrétní čas, abychom co nejvíce zamezili hromadění více osob v čekárně.
                                  Děkuji za Vaše pochopení,
                                 MUDr. Vladislava Machová

-------------------------------------------------------------

OČKOVÁNÍ - MENINGOKOK
Novinky v očkování proti meningokokovým nákazám!
Od 1.5.2020 začaly pojišťovny plně hradit očkování proti meningokoku sk. B (očkovací látka Bexsero) kojencům ve schématu 2+1. Podmínkou je, aby 1. dávka vakcíny byla podána do 6. měsíce věku dítěte. Očkování proti meningokokům sk. A, C, W, Y (očkovací látka Nimenrix) budou pojišťovny hradit dětem očkovaným mezi 1. a 2. rokem života jednou dávkou vakcíny. Všechny ostatní děti lze i nadále kdykoli očkovat v rámci nepovinného očkování (vakcínu uhradí rodič s tím, že je možno využít bonusových programů a příplatků pojišťoven na nepovinné očkování).
--------------------------------------------------------------