DOVOLENÁ

 

MUDr. Vladislava Machová ve dnech 21.9. - 22.9.2023 neordinuje z důvodu dovolené.

 

Zástup provádí MUDr. Šárka Čechová v ordinaci PLDD v Lešné (adresa: Lešná 113, zdravotní středisko, tel. 775 624 965, https://www.cechovakardio.cz/ )

v době od 8.00 do 10.00 hod.

 

Zastupující lékař řeší jen neodkladné stavy a akutní zhoršení zdravotního stavu!

 

Prosím, abyste případná plánovaná vyšetření, dlouhodobé potíže či administrativní záležitosti (posudky o zdravotní způsobilosti na školu v přírodě, letní tábor, brigádu, k řízení motor. vozidla, do MŠ či jiné) směřovali na dobu po naší dovolené.                                                                           

                                         Děkuji za pochopení.
-------------------------------------------------------------
OČKOVÁNÍ - MENINGOKOK
Novinky v očkování proti meningokokovým nákazám!
Od 1.5.2020 začaly pojišťovny plně hradit očkování proti meningokoku sk. B (očkovací látka Bexsero) kojencům ve schématu 2+1. Podmínkou je, aby 1. dávka byla aplikována do 1 roku věku dítěte . Očkování proti meningokokům sk. A, C, W, Y (očkovací látka Nimenrix) budou pojišťovny hradit dětem očkovaným mezi 1. a 2. rokem života jednou dávkou vakcíny. Všechny ostatní děti lze i nadále kdykoli očkovat v rámci nepovinného očkování (vakcínu uhradí rodič s tím, že je možno využít bonusových programů a příplatků pojišťoven na nepovinné očkování). Očkování proti meningokokům oběma typy očkovacích látek je od ledna 2022 plně hrazeno pojišťovnou i u dětí mezi 14. - 15. rokem věku.
--------------------------------------------------------------